arrow

Banket / Bauhaus

DIY, budujeme, stavíme! Nadšená hesla jako z letáku pro některý z hodbbymarketů nebo stádium, ve kterém Banket momentálně je? Obojí! Nabízející se paralela naštěstí není jediným důvodem, proč jsme si pro pořádání dalšího pokračování naší audio-vizuální akce vybrali budovu bývalého Bauhausu v centru Ostravy.

Kromě importu bass music parties do Ostravy bylo naší snahou naroubovat je na něco místního a tím je trochu ozvláštnit. Inspirací nám bylo i je samotné město. Co přesně může být v Ostravě jiné než jinde, neobvyklé a inspirující? Proluky, volné plochy, prázdná prostranství, nevyužité objekty a domy, ve kterých nebydlí lidé. To vše navíc přímo v centru města. Na první pohled neutěšený stav, na druhou stranu množství příležitostí nejen pro pořádání hudebních akcí. Kromě hluku, který v poloprázdném centru není až takový problém, nabízí ostravský ghost town plno příležitostí pro video-mapping a velko-formátové projekce. Obojí je teď v režii Epixe nedílnou součástí našich akcí. Bývalá prodejna Bauhaus, kterou nám pro pořádání Banketu poskytla Galerie města Ostravy - PLATO, je v tomto ohledu ideální. Obecně se jedná o zajímavý prostor, který nám díky spolupráci s Lumitrixem dovolí mít projekci pěkně ostrou a kontrastní. Takže se těšte.

Konečně taky něco k hudbě. Banket jako various riddim night zatím žánrovým restrikcím příliš nepodléhal a podobně tomu bude i tentokrát. Nicméně jsme si říkali, že bychom nové místo měli trochu zohlednit a tak jsme se rozhodli pro trochu halovější a temnější zvuk, zároveň ne příliš strojový a mrtvý. Takže někde mezi techno, house, spíš deep. Kromě místní trojice DLKT, FLU a Moskalus nás doplní havířovský WZ, kterého jste mohli vidět i na minulém Banketu. Tentokrát ale místo jungle/hardcore setu přiveze spíš bristolské techno.

Důležité je, že akce proběhne v částečně odkrytým prostoru, takže se nemusíte bát určitých těžkostí spojených se zvučením halových akcí. Bar bude stejně tak i bistro jako minule. Vstup bude stát trochu víc peněz než posledně, ale to nevadí.

👑 WZ
Soundcloud

⚔️ Moskalus
(Audio Video Bass)
Soundcloud

⚔️ DLKT (Audio Video Bass)
Soundcloud


⚔️ Flu

(VJ) Epix
(VJ) Tuba

Vstupenky:
Na místě - 80 Kč

28. 7. 2017
20: 00

Bauhaus
‍Vstup: 80

FB event