arrow

Banket / COKAFE

Nepravidelná série audiovizuálních akcí Banket se vrací na Hlubinu, kde začala. Princip proměnlivosti se ani tentokrát nemění, takže se opět můžete těšit na něco jiného a nového. Střídání party venues s každou další akcí sleduje původní myšlenku pořadatelů sdružených do kolektivu Audio Video Bass, kterou bylo reagovat na nesmyslnou rozdrobenost Ostravy využitím jejích proluk a prázdných prostor pro pořádání hudebních akcí. Variabilita lokací se odráží také v hudbě, proto se hudební selekce Banketu pohybuje na pomezí jednotlivých žánrů taneční hudby a svou různorodostí připomíná třeba perský koberec.

Perský koberec připomíná i žánrové zakotvení dalšího Banketu. Po minulém house večírku se vracíme zpět na pole bass music, které se dá vymezit jako výsledek křížení různých hudebních stylů se zvukovými postupy, které před zhruba 10 lety přinesl dubstep. Podobně jako perský koberec, obsahující mnoho různých vzorů sjednocených charakteristickou stylem (charakteristickou estetikou) perských tkalců, obsahuje i bass music množství různých prvků vypůjčených z jednotlivých žánrů taneční hudby svázaných dohromady hutnými basovými linkami.

Jednoznačně nejednoznačná podstata bass music nesedí každému, ale pražská djka Step by Step ji ve svých setech vystihuje velmi dobře, proto jsme ji pozvali jako headlinerku celého programu. Na suportu se klasicky představí AVB residenti DLKT, Flu, Moskalus a Toss.

Vizuální koncept celé akce, který má stejnou váhu jako její hudební stránka, budou mít na starosti VJs ABUTTUBA a Epix. Jejich AVB dílnička už zase několik posledních týdnů funguje v režimu 24/7, takže kromě samozřejmé projekce/videomappingu vydá určitě i mnohem víc. Dřevěná terasa od COKAFE, kam se Banket z prostor před kavárnou Maryčka přesouvá, nabídne po vzhledové stránce zase něco nového a zvukově se posuneme o stupeň výš bo dřevo

👑 STEP BY STEP
soundcloud

⚔️ DLKT (Audio Video Bass)
soundcloud

⚔️ Toss (Audio Video Bass)
soundcloud

⚔️ Moskalus (Audio Video Bass)
soundcloud

⚔️ Flu (Audio Video Bass)
soundcloud

Vstup: 100 CZK

29. 6. 2019
21: 00

COKAFE dolní Vítkovice
‍‍Vstup: 100

FB event