arrow

Banket / Dock

🇨🇿 CZ /Na první letošní Banket, jsme pozvali Different method crew z Prahy ve složení Hardware a Hiddenboy, kteří nejraději kombinují bass a techno, ideálně v bristolské formě. Nový rok proto začneme poněkud temněji. Support zajistí Banket residenti Flu, DLKT, Moskalus.

Ani tentokrát jsme nevybrali stejné místo jako v předchozích případech. Poprvé zahrajeme v Docku, kde Vám můžeme slíbit určité změny, které temnější hudební selekci podpoří. Na projekci se těšte od Epixe a ABUTTUBY, vizuální části AVB. Takže zhasni a nech mě to sypat.

👑 Hardware

👑 Hiddenboy


⚔️ FLU

⚔️ DLKT (Audio Video Bass)

⚔️ Moskalus (Audio Video Bass)

Vstupenky:
Na místě - 100 Kč

🇬🇧 EN / We are happy to introduce Hardware and Hiddenboy aka Different method crew from Prague who preferably combine Bristol influenced bass and techno. Therefore we are going to kick out 2018 in a bit darker way. Local support is gonna be taken care of Banket residents Flu, DLKT, Moskalus.

We are bringing our Banket party to Dock in Ostrava, so even this time you can expect a new venue. Be ready for some changes we plan in order to fit the place to a bit darker sound. Everything is going to be framed by visuals by Epix and ABUTTUBA who represent the vj part of AVB crew.

👑 Hardware

👑 Hiddenboy


⚔️ FLU

⚔️ DLKT (Audio Video Bass)


⚔️ Moskalus (Audio Video Bass)

Entry:
At the door- 100 CZK

29. 3. 2018
21: 00

Dock
‍Vstup: 100

FB event