arrow

Záblesky paměti. Rave a jeho odkaz.

Co znamená v dnešním kontextu rave vlna v taneční hudbě? Stal se rave jen dalším z vyprázdněných pojmů, které dokázal pozdní kapitalismus přetavit ve svůj produkt? Je to čisté retro? Podobá se snad v něčem dnešní doba Británii Margaret Thatcher, která na přelomu 80. a 90. let celý fenomén zrodila? Může být proto rave aktuální i dnes?

Protože sami tyto komplexní otázky nejsme schopni odpovědět, ale moc nás zajímají, rozhodlijsme se pozvat publicistu a spisovatele Karla Veselého, autora pro nás stěžejní knihy Hudba ohně, aby se s námi nad nimi zamyslel. Těšit se můžete na přednášku proloženou videoklipy ke skladbám, které jsou vzhledem k tématu aktuální. Přednášce bude předcházet série článků na našem nově spuštěném AVB webu od autorského dua Hardware a DLKTek aka Lukáš Kaluža a Martin Bystřický, jejichž cílem je zasadit rave do širšího kontextu vývoje taneční hudby.

Vstup: 150 CZK (pouze na místě)

Články i přednáška vznikly v rámci projektu Kulturně vzdělávací program Audio Video Bass 2021, který získal finanční podporu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Odloženo

Etáž
Vstup: 150