arrow

Záblesky paměti. Rave a jeho odkaz.

Co znamená v dnešním kontextu rave vlna v klubové hudbě? Stal se rave jen dalším z vyprázdněných pojmů, které dokázal pozdní kapitalismus přetavit ve svůj produkt? Je to čisté retro? Podobá se snad v něčem dnešní doba Británii Margaret Thatcher, kde celý fenomén na přelomu 80. a 90. vzniknul? Může být rave aktuální i dnes?

Sami tyto komplexní otázky nedokážeme zcela zodpovědět, ale moc nás zajímají, rozhodli jsme se proto pozvat publicistu a spisovatele Karla Veselého, autora pro nás stěžejní knihy Hudba ohně, aby se s námi nad nimi zamyslel. Těšit se můžete na přednášku proloženou videoklipy ke skladbám, které jsou vzhledem k tématu aktuální. K přednášce jsme na našem webuzveřejnili sérii článků od autorského dua Hardware a DLKTek aka Lukáš Kaluža a Martin Bystřický, jejichž cílem je zasadit rave do širšího kontextu vývoje klubové hudby.

Vstup: 200 CZK (pouze na místě)

Články i přednáška vznikly v rámci projektu Kulturně vzdělávací program Audio Video Bass 2021, který získal finanční podporu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

27. 1. 2023
19:00

Fráni Šrámka 5
Vstup: 200

FB event